Shadow

Gwynn, JoAnna Principal

Acosta, Maria Spanish
Akers, June Exceptional Children Dept.
Anika, Andrea Exceptional Children Dept.
Armstrong, Tonia PCC
Barnes, Jonathan Mathematics
Bengel, Jenna Exceptional Children Dept.
Best, Rita Exceptional Children Dept.
Blackard, Cheryl Counseling Center
Boaz, Bryanna English
Brewer, Rebecca Fine Arts/Dance
Brixius, Maghen Language Arts
Brown, Mary Beth Language Arts
Buchanan, Jamie ITF
Carver, Daryl CTE
Daniel, Lori Alternative School
Daniel, Zenaida Mathematics
Dumas, Darnell PE
Evans, Ashley Family and Consumer Sciences
Foster, Anna Social Studies
Funderburk, Steven CTE
Gauldin, Taylor Art
Godlock, Karen PE, Athletic Director
Graves, Cameron Social Studies
Graves, Jolandria CTE Dept.
Graves, Sidney Math
Gwynn, JoAnna Principal
Gwynn-Williams, Althea Science
Hammock, Stephanie Health Science
Hernandez, Karla Foreign Language
Holshouser, Karen Science
Howe, Maribeth Family and Consumer Sciences/Career Development Coordinator
Inge , Michelle Social Studies
Ingram, Carshina Exceptional Children Dept.
Jenkins, Leslie Social Studies
Kiser, Parker Band Director
Lassiter, Lisa Counseling Center
Manning, Shari Counseling Center
Massey, Carla Career Technical Education/Special Populations Coordinator
Mathis, Brandi Science Teacher
Maxey, Deborah Media & Technology Coordinator
McKercher, Pete CTE
McVay, Kelly Physical Education/Softball Coach
Millner, Tonya Media Assistant
Moore, Adam Mathematics
Norton, Marcus Math
Pagan, Carmen Foreign Language
Page, Lindsey Driver's Education
Paschal, Taylor Social Studies
Phelps, Erik Physical Education/Baseball Coach
Pinkleton, Christopher English
Pressley, Elizabeth Science
Reagan, Emily Science
Rush, Keith English
Sartin, Jane Counseling Center
Smith, Cynthia Exceptional Children
Smith, Jeremy IT/Technician
Smith, Keith CTE
Smith, Sarah CTE
Staats, Michael Science
Teets, Melissa English/Basketball Coach
Terrell, Jared Art
Totten, Brian CTE
Wall, Owen Social Studies
Watkins, Deborah English
Watlington, Kin CTE Department Chair

Adkins, Amy School Nurse
Blackard, Cheryl Counseling Center
Candy, Annette Exceptional Children's Dept. Teacher Assistant
Dail, Kim Office Staff
Daniel, Lori Alternative School
Enoch, Asenith Exceptional Children Assistant
Gunter, Thomas In School Suspension Coordinator
Hill, Rick IT/Wrestling Coach
Hughes, Mark Exceptional Children/Basketball Coach
Lassiter, Lisa Counseling Center
Manning, Shari Counseling Center
Massey, Lynn Exceptional Children Assistant/Soccer Coach
Oliver, Bridget Exceptional Children Assitant
Poteat, Gaye Office Assistant
Sartin, Jane Counseling Center
Smith, Jeremy IT/Technician
Thomas, Relisa Book Keeper
Totten, Jeremye Teacher Assistant
Whitfield, Brianna Counseling Center - College Advisor
Wilson, Bria School Resource Officer

Association, Student
Boosters, Football
Club, Art
Club, Spanish
Club, Technology
Organization, FFA
Society, Tri-M
USA, Skills
Shadow